Fotogaléria k článku

Rosa club Zvolen

V roku 1973 bol pri Arboréte Borová hora vo Zvolene založený klub pestovateľov a milovníkov ruží - Rosa klub Zvolen, ako záujmová špecializovaná organizácia Slovenského zväzu záhradkárov.

 

Rosa klub pracuje aj v súčasnosti a po určitom období samostatnosti, znovu nachádza cestu spolupráce s Arborétom Borová hora. V priebehu rokov si vybudoval tradíciu zvolenských výstav ruží, ktoré prerástli na celoslovenskú výstavu "Krása ruží a tvarov", ktorá sa koná každoročne v polovici mesiaca jún, predtým bola inštalovaná v priestoroch hlavnej budovy Technickej univerzity vo Zvolene, v ostatných rokoch bola v rámci Dni ruží, organizovaných Arborétom Borová hora, presunutá do jeho priestorov.

 

                                                                                                           Michal Siklienka

                                                                                                   predseda Rosa club Zvolen

 

 

Naše záhradné centrum:


Tvoríme pre budúcnosť

 

Jedno veľmi staré čínske príslovie hovorí: Ak chceš byť šťastný jeden deň, opi sa. Ak chceš byť šťastný jeden rok, ožeň sa. Ale ak chceš byť šťastný celý život, vybuduj si záhradu. Je to posolstvo, ktoré vždy fungovalo, funguje a bude fungovať. Viete si predstaviť, čo dokáže spraviť s Vami záhrada? Áno, správne. Záhrada zmení Váš život.

Siky Gardens je firma, ktorá nerobí len záhrady. Siky Gardens tvorí krajší svet.