Žihľava, zázrak prírody!

Nazbierajte si v prírode žihľavu do jednej igelitky. Zbierajte len štyri vrchné lístky. Nezabudnite si doma rukavicu. Takáto dávka Vám postačí tak na týždeň, kým pôjdete znova do prírody. Tašku odložte do chladničky.
 
Vezmite vysoký mixér a naplňte ho žihľavou. Dajte tam toľko, koľko sa zmestí. Zalejte to vodou a dlho mixujte. Potom to preceďte, pridajte citrón a cukor. Je to naozaj veľmi dobré.
 
Takýto žihľavový kokteil by ste mali piť teraz na jar minimálne tri týždne každý deň. Samozrejme na lačno alebo aspoň pred jedlom. Ideálne by boli dva mesiace. Čo pri takomto chutnom nápoji nie je žiadny problém.
 
Žihľava je veľmi dobrý antioxidant, čistí krv ale takáto čerstvá vie niečo, čo nedokáže žiadna iná bylina. Pomáha vytvárať v mozgu nové elektrické impulzy, čím sa nanovo prepájajú hemisféry. Osvieži sa pamäť. A to sa vždy zíde.
 
Prajem pekný deň!
 
Siky
Naše záhradné centrá:


Tvoríme pre budúcnosť

 

Jedno veľmi staré čínske príslovie hovorí: Ak chceš byť šťastný jeden deň, opi sa. Ak chceš byť šťastný jeden rok, ožeň sa. Ale ak chceš byť šťastný celý život, vybuduj si záhradu. Je to posolstvo, ktoré vždy fungovalo, funguje a bude fungovať. Viete si predstaviť, čo dokáže spraviť s Vami záhrada? Áno, správne. Záhrada zmení Váš život.

Siky Gardens je firma, ktorá nerobí len záhrady. Siky Gardens tvorí krajší svet.