TIP:

 

Ak si netrúfate sami siať bylinky, alebo nemáte doma na to priestor, počkajte na jar a príďte si ich kúpiťdo záhradného centra, kde ponúkame široký výber byliniek.

 

Napr.novinky

 

-Mata - čokoládová

           - ananásová

           - jahodová

           - manadarinková a plno ďaľších

 

Stevia- náhrada cukru

Šalvia, medovka, materina dúška, rozmarín, tymián a plno ďaľších.

Predpestujte si bylinky už dnes a žite zdravšie!

 
Pestovanie zo semena
 
Kvetináč naplňte jemnou pôdou a mierne utlačte. Zeminu polejte a nechajte ju pretiecť. Semená zasejte do jamiek alebo na povrch (podľa pokynov na obale).Semená zľahka pokryte ďalšou vrstvou črepníkovej zeminy. Nádobku položte na teplé miesto a pôdu nechajte vyschnúť. Zalievajte tak, aby semená boli vždy vlhké.
 
Presádzanie
 
Presádzanie.
 
Sadenice vyberiete z kvetináča tak, že jemne potiahneme ich pravé lístky, ale nie za stonku, a stlačením spodku kvetináča alebo sadbovača.
V kvetináči spravte jamku na sadenicu. Doplňte pôdu, mierne utlačte, polejte a položte na teplé, svetlé miesto mimo priameho slnečného svetla.
 
Pestovanie mladých sadeníc
Niekedy nemusí byť praktické, aby ste vypestovali rastlinky zo semien sami, najmä ak chcete pestovať iba za hrsť rozličných rastliniek a nemáte rozličných rastliniek a nemáte miesto na zasiatie množstva sadeničiek alebo ak je ťažké vypestovať rastlinku zo semena. Záhradnícke centrá majú široký sortiment mladých rastlín.
 
Pestovanie v kvetináčoch
Pestovanie v kvetináčoch.
 
Ak chcete vypestovať vašu bylinku v kvetináči , presaďte ju po návrate zo záhradníckej škôlky do črepníka, ktorý je väčší ako ten, v ktorom ste ju kúpili. Tento postup budete musieť zopakovať, keď rastliny prerastú svoje nové črepníky.
1. Zabezpečte, aby vaše nové črepníky mali drenážny otvor. Na spodok dajte za hrsť štrku, do polovice naplňte črepníkovým substrátom a rastlinku vyberte z jej kvetináča.
2. Rastlinku vyberte z jej starého kvetináča. Zasaďte ju do nového, naplňte črepníkovou zeminou a jemne utlačte. Rastlinku dobre polejte.
 
Vysadenie do záhrady
Vysadenie do záhrady.
 
Mladé rastlinky kúpené v záhradníctve by mali byť dostatočne veľké na okamžité presadenie von do záhrady. Von ich zasaďte čo najskôr, aby sa ich korene ujali.
1. Pripravte pôdu kopaním do hĺbky 15– 30 cm, kým nie je sypká. Vykopte dostatočne veľkú jamu a rastlinku do nej vložte v takej istej hĺbke, v akej bola v kvetináči.
2. Jamku okolo rastlinky zasypte a zem utlačte dlaňami. Rastlinku dobre polejte.
  
A už len každý deň sledujete s radosťou, ako vám to rastie.
 
Siky
 
Naše záhradné centrá:


Tvoríme pre budúcnosť

 

Jedno veľmi staré čínske príslovie hovorí: Ak chceš byť šťastný jeden deň, opi sa. Ak chceš byť šťastný jeden rok, ožeň sa. Ale ak chceš byť šťastný celý život, vybuduj si záhradu. Je to posolstvo, ktoré vždy fungovalo, funguje a bude fungovať. Viete si predstaviť, čo dokáže spraviť s Vami záhrada? Áno, správne. Záhrada zmení Váš život.

Siky Gardens je firma, ktorá nerobí len záhrady. Siky Gardens tvorí krajší svet.