V prípade, že budete mať potiaže s náradím, alebo budete potrebovať poradiť pri kúpe nového, ozvite sa nám.

 

Radi vám pomožeme!

Pripravte náradie na novú sezózu

Každým dňom sa blíži záhradnícka sezóna 20113. Ak chcete mať bezproblémový štart, skontrolujte všetko vaše náradie a uveďte ho do prevádzky. Vyčistiť, mazať, natankovať, otestovať, vymeniť, upraviť - všetko na čo si spomeniete. Máme pre vás pár užitočných rád.

Nástroje na strihanie:

Skontrolujte ostrosť čepelí a v prípade potreby ich nechajte naostriť. 
Tento tip platí pre všetky rezné nástroje, mechanické, elektrické, pre nožnice na trávu i kríky.


Kosačky:

Podobné je to aj s vašou kosačkou na trávu. Dobre ju vyčistite, pozrite sa, či sú nože ostré a spoje namazané. Zapojte elektrickú kosačku a skontrolujte jej funkciu. Ak by boli problémy, nechajte ju skontrolovať prípadne opraviť u odborníkov ešte pred začiatkom sezóny. U benzínovej kosačky skontrolujte hladinu oleja, vyčistite vzduchový filter a zapaľovacie sviečky a vymeňte palivový filter alebo prineste kosačku odborníkovi, ktorý všetko urobí za vás. Potom už zostáva len natankovať. Tráva môže rásť a vy ste pripravení.

 

Čerpadlá:

Vyčistite čerpadlo a predovšetkým dbajte na to, aby ste nezabudli na filter. Pri prvom použití sa uistite, že ste zaplavili čerpadlo vodou, inak by bežalo na sucho a mohlo by sa poškodiť.


Okrem dobre fungujúceho náradia, môžete pripraviť aj iné veci, ako je napr. pôda, hnojivo alebo napr. nádoby pre rastliny. To všetko dohromady skracuje dobu čakania a zvyšuje predpoklad dobrej záhradnej sezóny.

 

Prajem vám úspešný štart do novej sezóny.

 

Siky

Naše záhradné centrá:


Tvoríme pre budúcnosť

 

Jedno veľmi staré čínske príslovie hovorí: Ak chceš byť šťastný jeden deň, opi sa. Ak chceš byť šťastný jeden rok, ožeň sa. Ale ak chceš byť šťastný celý život, vybuduj si záhradu. Je to posolstvo, ktoré vždy fungovalo, funguje a bude fungovať. Viete si predstaviť, čo dokáže spraviť s Vami záhrada? Áno, správne. Záhrada zmení Váš život.

Siky Gardens je firma, ktorá nerobí len záhrady. Siky Gardens tvorí krajší svet.